Hodowanie psa

Eurasier Dogs PuppyWielu przyszłych właścicieli pragnie posiadać psa rasowego. Jego wygląd i charakter jest wówczas z góry przewidziany i zgodny z kryteriami i normami przyjętymi dla danej rasy.

Jeżeli mamy właśnie takie wymagania, warto pupila zakupić w hodowli psów rasowych. Jej właściciel posiada odpowiednie dokumenty, wiedzę na temat hodowanej rasy, a często także długoletnie doświadczenie w wychowywaniu psów. W hodowli psy rasowe mają doskonałe warunki do życia i rozwoju, dobrej jakości karmę i środki pielęgnacyjne oraz profesjonalną opiekę weterynarza.

Hodowle psów rasowych wciąż się rozwijają – prezentują psy na licznych wystawach i często współpracują z najlepszymi hodowcami z całego świata. Psy rasowe pochodzące z hodowli przechodzą szereg badań specjalistycznych i testów psychologicznych. W czasie pobytu u hodowcy szczenięta są szczepione i odrobaczane.

Przyszli właściciele często otrzymują od hodowcy wyprawkę z karmą oraz informacje na temat żywienia i pielęgnacji szczeniąt.

Psy pochodzące z hodowli są zdrowe, ładne i posiadają udokumentowane pochodzenie. W przeciwieństwie do pochodzących z rynku nie przyjadą do domu chore ani zarażone w czasie sprzedaży.

Po co zakładać dodowle psów?

Osoby chcące posiadać psa często wymagają, by był on rasowy. Jego wygląd i charakter musi pokrywać się więc z ogólnymi kryteriami, jakie spełniają psy określonej rasy. Hodowlą psów rasowych zajmują się profesjonalni hodowcy posiadający odpowiednie uprawnienia. Mają oni także szeroką wiedzę na temat hodowanych psów i często długoletnie doświadczenie w ich wychowywaniu.

Psy rasowe są droższe od tych niewiadomego pochodzenia. Fakt ten wynika stąd, że w hodowli mają zapewnione doskonałe warunki do życia i prawidłowego rozwoju, profesjonalną opiekę weterynaryjną, doskonałej jakości karmę i środki pielęgnacyjne. Ponadto hodowle psów wciąż się rozwijają, sprowadzają psy pochodzące od najlepszych światowych hodowców i prezentują swoje pogłowie na licznych wystawach.

Psy pochodzące z hodowli posiadają udokumentowane wyniki badań specjalistycznych i testów psychicznych, na przykład w postaci dokumentów, takich jak tłumaczenia medyczne niemiecki. Hodowcy psów wykonują także badania pod kątem chorób genetycznych – np. dysplazji.

Suka hodowlana posiada odpowiedni wpis w rodowodzie i jest zarejestrowana w związku kynologicznym. Jej właściciele mają obowiązek znalezienia reproduktora, czyli partnera dla suki. Szczenięta w czasie pobytu w hodowli są szczepione i odrobaczane.