Zakup kota

kot spiKot to zwierzę, które może mieszkać zarówno z ciasnym mieszkaniu jak i wielkim domu z dużym ogrodem. Posiadana powierzchnia nie może zatem być przeszkodą w zakupie pupila w postaci kota. Może się za to nią okazać fakt, iż któryś z domowników jest uczulony na kocią sierść. Duże znaczenie ma również to, czy wszyscy lubią koty i czy są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na opiekę nad nimi. Posiadanie zwierzaka łączy się także z kosztami na jego karmę, wózki spacerowe parasolki, środki pielęgnacyjne, sprzęt weterynaryjny i pomoc weterynarza.

Kot może być wspaniałym przyjacielem, dlatego niektórzy decydują się na jego zakup gdy czują się samotni, jednak wymagania wobec niego mogą być dużo większe. Właściciele mogą np. chcieć chodzić z nim na wystawy lub założyć hodowlę. Wówczas powinni się zastanowić, jaką rasę zamierzają hodować. Koty żyją nawet 17 lat, więc nie jest to zakup na sezon. Jeżeli natomiast domownicy zdecydują się na kota rasowego, zakup dodatkowo łączy się ze sporym wydatkiem. Kupowanie kota na rynku lub bazarze wiąże się z ryzykiem zakupu chorego zwierzęcia lub takiego, które tam właśnie się zaraziło i ciężko rozchoruje się po kilku dniach. Na wystawach kotów rasowych można za to nawiązać kontakty z ich hodowcami i kupić zdrowe, ładne zwierzę.

Ogrzej mnie

Odkąd nastały grudniowe mrozy, nasz zwierzak drży i zwija się w kulkę pod wpływem zimna? Na nic podkręcanie kaloryferów, uszczelnianie okien i większe niż do tej pory racje żywnościowe? Jest na to rada.

W sklepach zoologicznych możemy nabyć najróżniejsze termofory – poduszki rozgrzewające dla psów, kotów i innych małych zwierzątek. Poduszki te są skuteczne i łatwe w użytkowaniu – należy rozgrzać je w kuchence mikrofalowej przez kilka minut, aby nawet przez dziesięć godzin ocieplały organizm naszego pupila. Weterynarze polecają termofory dla chorych, nowo narodzonych, starych i karmiących zwierząt. Termofor zwalcza także stres u wystraszonych stworzeń – daje niezwykłe terapeutyczne efekty cieplne.

Aby to energodajne i ocieplające dobrodziejstwo cieszyły oko i nie odstraszały zwierzęcia, oferowane są różne kolory, kształty i przyjemne w dotyku materiały. Nie zawierają one żadnych toksycznych substancji i nie muszą być podłączone do prądu.
To przyjemna świadomość, że możemy sprawić, iż sen naszego pupila będzie czasem pełnego i niczym niezmąconego wypoczynku.