Trenowanie psów

dziecko piesTrenowanie psów jest bardzo istotne. Dlatego nie powinniśmy bagatelizować tego typu działania. Najczęściej psy są trenowane do różnego rodzaju celi. Najczęściej są to psy policyjne czy ratownicze. Tresura takich czworonogów jest bardzo długa i czasochłonna. Czasami taki kurs może trwać nawet kilka lat. Podczas takiego szkolenia psy poddawana różnego rodzaju ćwiczeniom, które zwiększają ich wrażliwość na zapach narkotyków czy ludzi. Gdyby nie to wiele osób umarło pod ruinami budynków czy lawinami. Oczywiście takie trenowanie psów jest bardzo kosztowne, jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę zalety i korzyści takiego szkolenia od razu stwierdzimy, że jest to warte zachodu.

Należy pamiętać by podczas takich kursów dane zwierzęta były odpowiednio traktowane. Przede wszystkim muszą one być w odpowiedni sposób nagradzane. Każde dobrze wykonane zadanie powinno się kończyć dostaniem smakołyka, który dany pies uwielbia. Także bardzo istotne jest, żeby taki pies był trenowany wraz z jego opiekunem. Dlatego najczęściej psy ratownicze czy policyjne mieszkają, na co dzień z ludźmi wykonujący dany zawód. Niejednokrotnie takie psy kończą karierę wraz ze swoimi opiekunami, gdyż ich przywiązanie i wierność jest skierowana tylko pod jednym adresem. Przydatność takich zwierząt doceniło już wielu z nas. Bez wiele zaginionych nigdy nie wróciłoby do swoich najbliższych.

Coraz popularniejsze stają się psie przedszkola, czyli kursy przeznaczone zazwyczaj dla szczeniaków przed ukończeniem piątego miesiąca życia.