Pies dla dziecka

Dog GirlWiele naszych dzieci marzy o psie w prezencie na urodziny czy pod choinkę. Zakup takiego szczeniaka jest bardzo trudne. Odpowiedzialność znacznie większa niż nam się wydaje. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jaka rasa nadaje się dla naszego dziecka. Na przykład taki amstaff nie będzie dobrym dla naszego małego synka czy córeczki. Są to psy bardzo groźne i nawet, jeżeli będą wychowywane w miłości i cieple zawsze mogą zaatakować członków naszej rodziny. Amstaff zawsze pozostanie psem obronnym, który w naturze ma walkę i głód zabijania swoich ofiar. Dlatego radziłbym byśmy się nie decydowali na tą rasę dla naszych szkrabów. Istnieje wiele ras, które są całkowicie łagodne i przyjacielskie dla nas wszystkich.

Przykładem mogą być labradory, które są stworzone do pracy z dziećmi. Ich wierność i łagodność jest tak wielka, że zadziwi każdego z nas. Niestety takie psy są dość drogie i nie każdego z nas stać na taki zakup. Dlatego najczęściej mieszane psy są prezentami dla naszych dzieci. Trzeba zauważyć, że taki kundel jest także bardzo wdzięcznym psem, który jeżeli będzie dobrze traktowany, odwdzięczy nam się wielką miłością i wiernością aż do śmierci. Pamiętajmy jednak, że taki prezent musi być przemyślany, gdyż schroniska są przepełnione znudzonymi prezentami, których już nikt nie chce. Wszystkie zwierzęta mają tak samo uczucia i przywiązują się właścicieli o wiele mocniej niż myślimy.

Co prawda wygląd Alaskan Malamute  nie wskazuje na to, że są to jedne z najbardziej przyjaznych czworonogów. Jednak masywna, budząca respekt budowa kryje łagodne usposobienie i wyjątkową cierpliwość do dziecięcych wybryków. Mimo przyjaznego nastawienia do dzieci, psy tej rasy nie tolerują innych zwierząt. Tresura nie należy do łatwych, ponieważ Alaskan to rasa uparta oraz niezależna. Czworonogi tej rasy potrzebują codziennej dawki ruchu, dlatego będą świetnymi kompanami do zabawy dla ruchliwych dzieci.