Czworonożna elegancja

ubrankaZwierzątka domowe stały się istotnym wizerunkiem wielu gwiazd. Celebryci afiszują się szczególnie z małych rozmiarów pieskami, ubranymi w wyszukane stroje. W ich ślady idą zwykli obywatele. Na ulicach można spotkać np. panie, z których torby wystaje mała kosmata główka jak najbardziej żywego pupila. Dla takich klientów oferta sklepów zoologicznych może się okazać niewystarczająca.

Znani właściciele psów traktują swoje zwierzątka jak równoprawnych przyjaciół, którym należą się te same względy co ludziom. Dlatego na ich usługach jest sztab psich fryzjerów i krawców. W specjalnych salonach fryzjerskich można uczesać pieska w wymyślne fryzury. Z kolei w Internecie znajdziemy sklepy oferujące psie ubranka utrzymane w najróżniejszej stylistyce. Nikt nie pyta samych zainteresowanych, czy te zabiegi im odpowiadają. Sądząc po ich „wyszczekanym” stylu bycia, wszystko jest w porządku. Na pewno nie jeden pies podwórkowy, przykuty łańcuchem do swojej budy, chciałby się z nim zamienić. Właściciele psów nie poddający się tym trendom nie powinni jednak mieć powodów do kompleksów. Zbyt częste kąpiele czy ubranka ograniczają nie tylko swobodę zwierząt, ale też mogą źle wpływać na ich zdrowie. Wydaje się więc, że niektóre psie sprawy lepiej pozostawić samym psom.

Ubranka dla psów

Sklepy zoologiczne posiadają w swojej ofercie ubranka dla psów. Choć część właścicieli uważa ubieranie swojego pupila za przesadę, to jednak psia odzież cieszy się nie słabnącym powodzeniem. Głównym jej zadaniem jest chronienie psa przed zimnem, a nawet mrozem.

Projektanci idą jednak krok dalej, oferując ubranka dla psów na różne okazje. Dzięki nim można wyrazić temperament i charakter czworonoga. Dobrym przykładem może być odzież sportowa. Nie krępuje ruchów psa, ale dokładnie dopasowuje się do jego kształtów.

Oferta ubranek dla psów jest bardzo szeroka. Obejmuje m.in.: bezrękawniki, bluzy, dresy, kurtki i czapki. Dobrze, że nie są im oferowane jeszcze biustonosze do karmienia. Psie ubranka specjalnego przeznaczenia szczególnie popularne są jesienią i zimą, kiedy pogoda nie dopisuje. Kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe charakteryzują się stonowaną kolorystyką i nieprzemakalnym, ciepłym materiałem. Są funkcjonalne i stylowe.

Jesienią i zimą marzną szczególnie psy małych ras – ratlerki, yorki i chihuahua. Dlatego właśnie najczęściej ich właściciele decydują się na zakup ciepłych i nieprzemakalnych ubranek. Rosnące zapotrzebowanie sprawia, że projektanci tworzą różnorodne kolekcje na wszystkie pory roku.