Cornish rex a inne koty

cornish andCornish rexy są kotami obdarzonymi dużym temperamentem. Lubią zabawy i ruch. Są bardzo towarzyskie i serdeczne. Jako zwierzęta z niespożytą prawie energią, potrzebują wielu bodźców, aby się nie nudzić, gdyż stagnacja jest czymś przeciwnym ich naturze.

Lubią biegać, skakać, bawić się myszkami i piłeczkami. Towarzyszą swoim właścicielom we wszystkich czynnościach i domagają się nie tylko pieszczot, ale i zabawy.

Te pełne temperamentu, wesołe koty doskonale czują się w towarzystwie innych zwierząt, w tym także przedstawicieli własnego gatunku. Dobrze jest jednak dobierać zwierzęta w taki sposób, aby nie różniły się zbytnio charakterem i temperamentem. Spokojny, ceniący sobie ciszę i wypoczynek kot rasy brytyjskiej, czy pers, może nie czuć się komfortowo w towarzystwie pełnego entuzjazmu i energii, wiecznie rozbawionego cornisha. Koty o podobnych charakterach, czyli inne cornish rexy, ewentualnie devon rexy lub koty orientalne będą zdecydowanie bardziej odpowiednimi współlokatorami dla cornisha. Trzeba się jednak liczyć z tym, że dorosły kot może nie zaakceptować innego, również dojrzałego kota. Zdecydowanie łatwiej przebiega aklimatyzacja kociąt, albo kota dorosłego i kociaka. Cornish rexy są kotami, które obdarzają swojego właściciela wielkim uczuciem i przywiązaniem. Z tego też powodu możliwe są sceny zazdrości o względy okazywane przez ukochanego pana drugiemu kotu.