Co jedzą psy?

Dog FoodCo jedzą psy? To pytanie zadają sobie wszyscy ludzie, którzy zamierzają nabyć takiego zwierzaka. Odpowiedź na nie jest stosunkowo proste. Praktycznie rzecz ujmując psy są stworzeniami, które mogą jeść to samo, co my. Oczywiście najchętniej spożywałyby tylko i wyłącznie mięso. Jednak jest to zbyt drogie dla przeciętnego właściciela takiego czworonoga. Jednak nie musimy się aż tak tym przejmować, gdyż pamiętajmy, że nasz pies nigdy nie będzie marudził na to, co mu wysypiemy do miski. Pamiętajmy jednak by żadnemu zwierzęciu nie podawać sztucznego jedzenia takiego jak czekolada czy ciastka. Żaden żołądek zwierzęcy nie jest wstanie strawić tego typu pokarmu.

Pomimo tego, że będą nas one prosić o to byśmy im dali choćby kostkę czekolady, to pod żadnym pozorem nie możemy tego zrobić. Wiele psów jak i innych zwierzątek bardzo mocno się rozchorowało po takim jedzeniu. Czasami wystarczy miska ryżu z jakimiś podrobami by całkowicie uszczęśliwić naszego psa. Oczywiście jeżeli jest na stać to możemy kupować dla niego specjalną karmę, którą możemy dostać w każdym większym hipermarkecie. Taka karma jest bogata we wszystko to, co jest potrzebne naszemu psu do zdrowego życie. Jest w niej wiele minerałów i witamin, które sprawiają, że nasz czworonóg będzie radośnie machał ogonkiem przez większość dnia.

Psy nie powinny jeść całych kości

Szczególnie kości drobiowe mogą stanowić niebezpieczeństwo dla twojego pupila.
Mogą a to dostawać dostawać mieszanki karmy suchej lub resztki ze stołu w proporcjach
z 1/3 mięsa (bez kości), 1/3 warzyw (np. marchewka) i 1/3 gotowanego wypełniacza (ryż, makaron, kasza).
Dokładniej, naturalna dieta psa (BARF)  powinna zawierać: surowe mięso, kości, podroby – co powinno stanowić 80% jego posiłku. Pozostałe to 15% to warzywa, 5% owoce – oczywiście również surowe.

Zobacz też przepisy na pyszną pizzę na www.rettman.com.pl.