Sucha czy mokra? Która karma będzie najlepsza dla psa?

josera„Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.” Tę frazę słyszał chyba każdy z nas. Czworonożni przyjaciele dają swoim właścicielom bardzo dużo ciepła i miłości ale sami również wymagają odpowiedniej opieki. Podstawą dobrego opieki naszych psów pozostaje odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta.

Odpowiednia dieta to zdrowie psiaka

Dieta pełni niezwykle istotną funkcję w życiu psa. Odpowiednio dobrane pożywienie, które dostarczy czworonogowi wszystkie potrzebne mikroelementy pozwoli zachować mu jak najdłuższe zdrowie. Problemy z nieodpowiednią dietą psa najczęściej nie są widoczne szybko. Potrafią minąć miesiąca a czasem nawet i lata zanim właściciel zauważy, że jego psiakowi nie służy dostarczane mu pożywienie.

Karma sucha czy mokra?

Przyjęło się, że tą lepszą jest karma mokra. Dzieje się tak ze względu na mniejszy stopień jej przetworzenia względem karmy suchej. W dodatku taki typ karmy w odróżnieniu od suchej nie powoduje wzmożonego pragnienia. Jednak tutaj warto zaznaczyć, że kluczową kwestią jest sam skład karmy. Karma sucha o lepszym składzie będzie bardziej odpowiednia dla psa niż mokra o gorszym składzie. Dlatego też czytajmy etykiety. Nasze psy nam za to podziękują. Duży wybór karm znajduje się w sklepie Zoopers do którego serdecznie zapraszamy.

Uważaj na karmy koncernowe

Okazuje się, że ponad 90% wszystkich dostępnych na rynku karm zwierzęcych to wyroby koncernowe. Co to dokładnie oznacza? Otóż karmy koncernowe produkowane są z odpadów produkcyjnych innych spożywczych produktów. Tyczy się to zarówno karm dostarczanych przez mniejszych producentów jak i przez tych powszechnie reklamowanych a często nawet tych uznawanych za lecznicze. Dlatego też warto przyjrzeć się bardziej szczegółowo tej kwestii. Wszystko w imię zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół.

Dobrej jakości karmy oczywiście będą droższymi niż te koncernowe. Oczywiście zasada ta w pewnych przypadkach nieco się zaciera. Najpopularniejsze koncernowe karmy z racji na swoją „markę” wyrobioną w mediach również mogą swoje kosztować. Aby tego uniknąć należy czytać etykiety. Godnymi uwagi produktami są te marki Josera. Poniżej zamieszczamy link do  jednego ze sprawdzonych przez nas  produktów wyżej wspomnianego producenta.
Josera Festival

Materiał zewnętrzny