Po czym poznać, że kot naprawdę nas lubi?

biały kotKoty są dość tajemniczymi zwierzętami, które lubią chadzać własnymi ścieżkami i ciężko jest zyskać ich sympatię. Jeśli uda się nam zdobyć serce czworonoga, to będziemy o tym wiedzieć, obserwując mowę jego ciała. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Zdobycie zaufania kota nie jest proste, ale również nie wymaga wyrzeczeń ani odprawiania skomplikowanych rytuałów. Wystarczy zadbać o potrzeby naszego przyjaciela. Oznacza to zapewnienie mu schronienia, bezpieczeństwa, prywatnego kącika do spania, pożywienia i regularnych zabaw połączonych z pieszczotami. Powinniśmy przy tym unikać używania podniesionego i niespokojnego głosu, a także ostrych zapachów.

Miłość kota

Koty pokazują swoje uczucie do ludzi w swój wyjątkowy sposób. Na niektóre zachowania można nie zwrócić uwagi, jeśli nie zna się ich znaczenia. Po czym poznać, że kot nas kocha?

Podniesiony ogon

Koty poprzez podniesienie ogona sygnalizują, że chcą się przywitać. Jeśli jednocześnie podbiegają i zaczynają się łasić i domagać pieszczot, to jest to oznaka czystej miłości.

Podniesiony ogon można u kotów zaobserwować również w sytuacji, gdy się czegoś bardzo boją, ale przyjmują przy tym zupełnie inną pozycję ciała. Nie są zrelaksowane, a ich grzbiet jest wygięty w łuk. Uszy zazwyczaj są położone po głowie, sierść nastroszona, a ogon wygięty jest do tyłu. Tym sposobem kota próbuje pokazać, że jest większy niż w rzeczywistości.

Dary

Największy znak miłości, jaki jest w stanie zaoferować kot. Jeśli kot przynosi tam swoje zdobycze, takie jak upolowane myszy, owady czy ptaki, to znaczy, że bezgranicznie nas kocha i jest w stanie nam zaufać. Chociaż ludzie inaczej odbierają ten rodzaj upominków, to zawsze warto podziękować za nie kotu i usunąć je w taki sposób, aby pupil tego nie widział.

Sen

W głębokim śnie koty są bezbronne. Jeśli zasypiają z nami i leżą obok nas, na naszych kolanach albo przytulają się, to jest to oznaka największego zaufania, jaką kot jest w stanie okazać człowiekowi. Wspólny sen jest niezwykle istotny i pozwala zacieśniać więzi.

Zmrużone oczy

Najbardziej subtelnym gestem, jakim może obdarzyć nas kot, jest lekkie zmrużenie oczu podczas patrzenia na nas. Ten niepozorny wyraz miłości jest niemal odpowiednikiem ludzkiego pocałunku. Możemy również go odwzajemnić i delikatnie zmrużyć oczy patrząc na kota.