Pies w domu

dog lookKażdy właściciel czworonoga, dba o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Odpowiednie szkolenie psa, pozwala go właściwie ułożyć. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zapanować nad gwałtownym zachowaniem naszego zwierzaka, który zostając w domu sam, robi straszny bałagan. W takiej sytuacji niezastąpionym rozwiązaniem może okazać się kojec dla psa.

Miejsce do uspokojenia

Takie rozwiązanie, wydaje się być działaniem ostatecznym, gdy inne rozwiązania już się nie sprawdzają. Zanim zdecydujemy się na zakup kojca, najlepiej udać się do specjalisty, który pomoże nam zapanować nad temperamentem zwierzaka.

Jeżeli podczas naszej nieobecności pies niszczy wszystkie przedmioty i robi ogólny rozgardiasz, może to wskazywać na to, że zwierzak przeżywa ogromny stres. Najczęściej wynika on z leku przed opuszczeniem. Takie zaburzenia powinny być tłamszone w zarodku, aby nie dochodziło do eskalacji niewłaściwych zachowań.

Wybór kojca jest uzależniony przede wszystkim od wielkości naszego pupila. Powinien on być na tyle duży, aby pies mógł się w nim swobodnie poruszać. Należy pamiętać, zamknięty w nim pies spędzi tam co najmniej dziewięć godzin. Na ten czas należy zapewnić mu świeżą wodę. Żeby zwierzak czul się bezpiecznie, najlepiej jest przenieść do kojca jego legowisko oraz ulubione zabawki. Dzięki takim zabiegom poczuje się bezpiecznie.

Pies powinien być oswajany z kojcem przez kilka dni, zanim zostanie w nim zamknięty. Jeżeli pies zdecyduje się w nim spać, oznacza to, że w pełni zaakceptował swoje nowe mieszkanie. W takiej sytuacji możemy nieć pewność, że zostawiając psa zamkniętego, nie wywołamy u niego nadmiernego stresu.

Psy uwielbiają również rutynę i plan dnia, który nie za bardzo się zmienia. Karmienie i spacery w takich samych godzinach to minimum. Brak konsekwencji i powtarzalnego rytmu często jest źródłem pobudzenia i stresu.