Jak wybrać odpowiednie ubranko dla psa?

ubranka dla psaCzas na nowe ubranko dla Twojego psa? W tym artykule podajemy wskazówki i porady, o czym należy pomyśleć, wybierając odpowiednią kurtkę lub sweterek dla psa. W sklepach z ubrankami dla psów znajdziesz nie tylko kurteczki i sweterki. Możesz wybierać także między ciekawymi strojami, przebraniami, bluzeczkami, a także skarpetkami i bucikami.

Ubranka dla psów są dostępne w wielu modelach o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Wszystkie psy mają różne potrzeby w zależności od sierści, poziomu aktywności, stanu zdrowia i wrażliwości na zimno. Zawsze zaczynaj od potrzeb Twojego psa i tego, z jakiego powodu ubranko jest potrzebne.

Sklep dla psów Petinio.com – modne ubranka

Nasze kurteczki i sweterki – sklep dla psów Petinio – są wyprodukowane z najnowszą technologią. Dzięki temu pies odczuwa komfort noszenia ubranka i jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi.

Jakiego rodzaju ubranka potrzebuje Twój pies?

Niektóre psy potrzebują pomocy w utrzymaniu ciepła, ponieważ są zmarznięte, mają cienką sierść, trochę podszerstka lub rodzaj futra, które nie odpycha deszczu i wilgoci. Przeziębiony pies często też sztywnieje, co zwiększa ryzyko kontuzji.

Nawet jeśli pies ma sierść, która jest odporna na zimno i opady, czasami dobrze jest mieć ubranko z bardziej praktycznych powodów. Wtedy pies pozostanie suchy, a śnieg i brud nie utkną w sierści, więc czyszczenie psa po powrocie będzie mniej pracochłonne. Dodatkowo ubranko dla psa może chronić przed irytującymi grudkami lodu, gdy pies chodzi po śniegu, a także zmniejsza zużycie sierści.

Jeśli Twój pies jest starszy lub ma problemy z chorobą zwyrodnieniową stawów, kurtka dla psa może być szczególnie odpowiednia. Może stymulować krążenie krwi, a tym samym zmniejszyć problemy ze sztywnością mięśni i stawów.

Kiedy używać ubranek dla psa?

Ubranka dla psów mogą być używane przy różnych okazjach, gdy pełnią różne funkcje. Ogólnie można powiedzieć, że ubranko stosuje się, gdy chcemy, aby pies był ciepły, chroniony lub do celów terapeutycznych czy by uatrakcyjnić jego wygląd na specjalne okazje.

Nie ma złej pogody, są tylko złe ubranka dla psa!

Podczas codziennych spacerów z psem spotkasz się z każdą możliwą pogodą – dlatego upewnij się, że masz ubranka i swetry na wszystko! Od słonecznych dni lata po ujemne temperatury zimy.

W przypadku deszczu i silnego wiatru najlepiej nadaje się płaszcz przeciwdeszczowy, z dodatkowym sweterkiem w środku lub bez niego.

Jeśli masz psa, który łatwo zamarza i potrzebuje pomocy w utrzymaniu ciepła, dobrym pomysłem może być wybór kurteczki z wypełnieniem puchowym. Zapewnia dodatkową izolację i pomaga utrzymać psu ciepło i wygodę zarówno w deszczu, śniegu, jak i przy ujemnych stopniach.

Podczas treningu i aktywności – czy zakładać psu ubranko?

Kiedy trenujesz i rywalizujesz, ważne jest, aby odpowiednio się rozgrzać, a potem odprężyć. Jeśli pies przejdzie od zimna w mięśniach do pełnej aktywności, ryzyko kontuzji jest duże. Podobnie jak w przypadku ludzi, organizm musi mieć szansę na rozpoczęcie i rozgrzanie się przed większymi obciążeniami. To samo dotyczy zakończenia treningu, ponieważ spowolnienie i powrót do zdrowia przynosi korzyści, gdy pies nie przeziębia się i nie sztywnieje. W zimie, po aktywnościach ubierz psu sweterek, aby się nie przeziębił po intensywnych ćwiczeniach.

Ubranka dla chorych i starszych psów

Czy Twój pies jest trochę starszy, ma problemy ze sztywnością lub chorobą zwyrodnieniową stawów? Czy ma jakąś kontuzję? Wtedy pies może czuć się dobrze, używając cieńszego sweterka w domu, aby optymalnie wspierać mięśnie i stawy – rozgrzewać je. Możesz też sprawdzić skarpetki i buciki dla psów.