Wyższość rasowych psów nad mieszańcami

mieszaniecWielu snobów na świecie uważa, że tylko rasowe psy mają jakąkolwiek rasę. Twierdzą, że ich wartość jest o wiele większa niż mieszańców, które najczęściej biegają po naszych podwórkach. W pewnym sensie możemy im przyznać rację, gdyż rasy psów takich jak bernardyn czy labrador są nie powtarzalne i lepiej jeżeli nie będą się one mieszały z innymi.
Jednak jeżeli popatrzymy w ślepia tym wszystkich kundelkom, które przewinęły się przez nasze życie zauważymy, że nie ważne jest to by dany pies miał odpowiednią metrykę i rodowód. Najważniejsze jest bowiem to, że taki pies kochał nas ze wzajemnością.

Pamiętajmy, że psy powinny być dla nas nie źródłem dochodów tylko członkami rodziny, o które będziemy dbali w odpowiedni sposób. Tylko sztuczne napędzanie ogromnych konkursów sprawia, że ludzie starają się utrzymać czyste rasy psów.

Chęć posiadania idealnego przedstawiciela danego gatunku jest tak wysoko, że niejednokrotnie zapominamy o tym czym są dla nas czworonogi. Niejednokrotnie dbałość o to sprawia, że eksperymentujemy genetycznie, co nie zawsze ma taki skutek jakiego oczekujemy. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zrozumiemy to, że najważniejsze jest, żeby dany pies był naszym przyjacielem, który spędzi z nami każdy dzień swojego życia. Na szczęście coraz więcej krajów posiada odpowiednie przepisy, które nakazują właścicielom odpowiednie traktowanie swoich psów.

Profesjonalne fotografia reklamowa w Poznaniu.