Kupujemy psa

Westies Wiele osób pragnie posiadać psa, jednak nie każdy wie, jak zabrać się do jego zakupu.

Pierwszym krokiem powinno być poszukanie renomowanego hodowcy psów. Dobrze jest, gdy posiada on wiedzę o różnych rasach i może pokazać, jak zajmuje się hodowlą.

W hodowli warto poprosić, aby pokazano nam ośmiotygodniowego szczeniaka. Psy w tym wieku nabierają już charakterystycznych dla danej rasy cech i łatwo sobie wyobrazić ich wygląd w dorosłym wieku.

Warto wybrać konkretną rasę i płeć psa oraz trzymać się tej decyzji. Prezencję i zachowanie psa łatwo ocenić podczas spaceru.

Zdarzają się takie sytuacje, w których szczeniak wywiera na nas dobre wrażenie i przypada nam od razu do gustu. Czujemy. iż nie chcemy żadnego innego psa poza naszym wybrańcem. Wtedy nie warto się już dłużej zastanawiać i trzeba po prostu kupić psa.

Na zakup psa często decydują się całe rodziny. Suki są łatwiejsze do ułożenia oraz mniej skłonne do ucieczek czy dominacji. Warto też pamiętać, że duże psy potrzebują długich spacerów, w czasie których będą mogły swobodnie się wybiegać. Jeżeli więc mieszkańcy bloku pragną posiadać owczarka niemieckiego, mogą go zakupić pod warunkiem, że zapewnią mu codziennie właściwą porcję ruchu.

Co zrobić z niechcianym zwierzęciem?

Nie wiadomo dlaczego, w dalszym ciągu trafiają się ludzie, którzy w wyniku nieplanowanego miotu swojego psa lub kota wolą po cichu pozbyć się młodych, robiąc to mniej lub bardziej bestialski sposób (nie będę tutaj opisywał pomysłów niektórych ludzi, ale wszyscy chyba wiemy jakie są najpopularniejsze), zamiast powierzyć je w ręce odpowiedzialnych ludzi, którzy z przyjemnością zaopiekowali by się takim stworzeniem, jednocześnie wypełniając sobie pustkę i samotność w życiu. Obecnie nie musimy ograniczać się jedynie do poszukiwań chętnych do takiej „adopcji” jedynie wśród znajomych. To już także nie te czasy, kiedy ogłoszenia tego typu trzeba było rozwieszać na okolicznych słupach i drzewach. Mamy przecież Internet i portale społecznościowe, dzięki którym niechciany pies, kot lub inne zwierzę bardzo szybko może znaleźć nowego, odpowiedzialnego i kochającego właściciela i spokojny dom.

Z drugiej strony, to także okazja do ogłaszania się właśnie przez osoby zainteresowane przygarnięciem nowego podopiecznego. Wystarczy chwila z wyszukiwarką i w mig znajdziemy chętnych na małego kota lub psa. Warto wykorzystać ten sposób, zanim wpadnie nam do głowy pomysł wyrzucenia go z jadącego samochodu w środku lasu.