Wyższość rasowych psów nad mieszańcami

mieszaniecWielu snobów na świecie uważa, że tylko rasowe psy mają jakąkolwiek rasę. Twierdzą, że ich wartość jest o wiele większa niż mieszańców, które najczęściej biegają po naszych podwórkach. W pewnym sensie możemy im przyznać rację, gdyż rasy psów takich jak bernardyn czy labrador są nie powtarzalne i lepiej jeżeli nie będą się one mieszały z innymi.
Jednak jeżeli popatrzymy w ślepia tym wszystkich kundelkom, które przewinęły się przez nasze życie zauważymy, że nie ważne jest to by dany pies miał odpowiednią metrykę i rodowód. Najważniejsze jest bowiem to, że taki pies kochał nas ze wzajemnością.


Pamiętajmy, że psy powinny być dla nas nie źródłem dochodów tylko członkami rodziny, o które będziemy dbali w odpowiedni sposób. Tylko sztuczne napędzanie ogromnych konkursów sprawia, że ludzie starają się utrzymać czyste rasy psów.

Chęć posiadania idealnego przedstawiciela danego gatunku jest tak wysoko, że niejednokrotnie zapominamy o tym czym są dla nas czworonogi. Niejednokrotnie dbałość o to sprawia, że eksperymentujemy genetycznie, co nie zawsze ma taki skutek jakiego oczekujemy. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zrozumiemy to, że najważniejsze jest, żeby dany pies był naszym przyjacielem, który spędzi z nami każdy dzień swojego życia. Na szczęście coraz więcej krajów posiada odpowiednie przepisy, które nakazują właścicielom odpowiednie traktowanie swoich psów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *